Aol Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sorular 2018 Yılı 1. Dönem

admin
13 Mayıs 2020
1.
Soru 1 )Aşağıdakilerden hangisi “Pazırık Halısı” ile ilgili yanlış bir bilgidir?
2.
Soru 2 )Türk edebiyatının ilk önemli eseri olan Orhun Anıtları aşağıdakilerden hangisi adına dikilmemiştir?
3.
Soru 3 )İlk Türk devletlerinde taşınabilir malzemeler üzerine kanatlı ejder, kaplan, kurt tasvirlerinin kullanılması aşağıdaki hangi üslubu kullandıklarının bir kanıtıdır?
4.
Soru 4 )İlk Türk devletleri olan Hun ve Göktürklerde mimari eserlere pek rastlanmazken Uygurların birçok kent kurup saray ve tapınaklar inşa etmeleri aşağıdakilerden hangisinin göstergesidir?
5.
Soru 5 )Orta Asya Türk sanatında kahraman, soylu kişi ya da hükümdarların mezarlarına veya anıtlarının yanına dikilen insan figürlü taş heykellere verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
6.
Soru 6 )Kudüs’te kutsal olarak bilinen bir kaya üzerine Halife Abdülmelik tarafından yaptırılan eser aşağıdakilerden hangisidir?
7.
Soru 7 )Aşağıdaki eserlerden hangisi Endülüs Emevi Devleti Dönemi’ne aittir?
8.
Soru 8 )İslam dünyasında tanınmış kişilerinmezarları üzerine kurulan yapı lara ne ad verilmiştir?
9.
Soru 9 )Aşağıdakilerden hangisi UNESCO’nun Türkiye’den Dünya Mirası olarak seçtiği ilk mimari yapıdır?
10.
Soru 10 )Aşağıdakilerden hangisi dini mimari eserlerden değildir?
11.
Soru 11 )Aşağıdakilerden hangisi Türkİslam dünyasında eğitim-öğretim kurumları sınıfında yer alır?
12.
Soru 12 )İlk Müslüman Türk devleti aşağıdakilerden hangisidir?
13.
Soru 13 )Osmanlı Klasik Dönemi’nin en gü zel eserlerinden olan Süleymaniye Külliyesi aşağıdaki mimarlardan hangisi tarafından yapılmıştır?
14.
Soru 14 )Aşağıdakilerden hangisi Orta Asya Türk sanatında görülmez?
15.
Soru 15 )Fatih Sultan Mehmet’in Anadolu Hisarı’nın karşısına yaptırdığı ve İstanbul’un kuşatılmasında önemli yer tutan eser aşağıdakilerden hangisidir?
16.
Soru 16 )Adını, dış cephesini kaplayan firuze renkli çinilerden alan ve Çelebi Mehmet için yapılan eser aşağıdakilerden hangisidir?
17.
Soru 17 )Ağrı Doğubayazıt’ta yapılan çok yüksek bir tepe üzerinde kartal yuvasını andıran saray aşağıdakilerden hangisidir?
18.
Soru 18 )Türk izlenimcilerin önde gelen temsilcilerinden olan, “Karda Yürüyen Adam”, “Hatay’ın Anavatana Hasreti” gibi ilgi çekici resimleri olan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?
19.
Soru 19 )Aşağıdakilerden hangisi Batı’daki sanat akımlarından etkilenerek ortaya çıkan D Grubuna karşı “toplumsal gerçekliliği” savunan gruptur?
20.
Soru 20 )El yazması kitaplarda metnin anlatımını kolaylaştırmak ve kitapları süslemek amacıyla yapılan, çok renkli, ince işlenmiş, küçük boyutlu resimleme sanatı aşağıdakilerden hangisidir?

AÖL Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sorular

Açık Öğretim Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersinden 2018 yılı çıkmış sınav sorularından oluşan online testimizi çözebilirsiniz. Bu testimiz de 20 adet soru bulunuyor bu sorulardan öğrenci arkadaşlar en az 9 adet soruya doğru cevap vermesi gerekir. 9 soru altında doğru cevap veren öğrencilerde bu dersten başarısız olurlar. Ayrıca Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ait tüm dönem çıkmış sorulara ulaşabilirsiniz. Diğer Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersine ulaşabilmek için kategoriler kısmından Seçmeli Sanat Tarihi 2 kategorisine girerek açılan sayfada aol Seçmeli Sanat Tarihi 2 dersinin tüm diğer dönem ve yıllara ait soruları online test olarak açabilirsiniz. 2018 yılının 1. dönem sınav sorularından oluşan açık lise online test çöz olarak çözebilirsiniz. Sınav sorularında herhangi bir hata olduğu düşünüyorsanız alt kısımda yer alan Yorum alanında bize bildirmeniz halinde sınav üzerinde hatalı soru düzeltilecektir.
aol çıkmış sorular sitesi en geniş sınav arşivinden oluşuyor. Binlerce öğrenci açık lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sorularsayfasından yeni müfredat üzerinden hazırlanmış soruları çözebilirsiniz. 2018 yılınınaöl Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sorular içerisinde yukarıda belirttiğimiz üzere en az 9 tanesini doğru yapmalısınız.açık lise Seçmeli Sanat Tarihi 2 sınav soruları en günceller sorulara yer verilerek açık lise okumakta olan öğrencilere daha iyi bir çalışma imkanı sağlıyor. Bir çok öğrenci açık öğretim lisesi Seçmeli Sanat Tarihi 2 çıkmış sorular test çözerek bu dersten başarılı oluyorlar. Çıkmış sınav sorularına çalışarak başarılı olan binlerce öğrenci vardır.