Aol Seçmeli Matematik 2 çıkmış sorular 2018 Yılı 1. Dönem

admin
23 Nisan 2020
1.
Soru 1 )Ölçeği 1/200 olan bir planda 5 cm uzunluk gerçekte kaç metredir?
2.
Soru 2 )Gerçekte en uzunluğu 20 m, boy uzunluğu 30 m olan dikdörtgen biçimindeki bir arsanın çevresi, ölçeği 1/100 olan bir planda kaç metredir?
3.
Soru 3 )
Şekildeki eş karelere ayrılmış ABCD karesinin alanı 9 birimkaredir.
Buna göre A (AEF) kaç birimkaredir?
4.
Soru 4 )Bir ayrıtının uzunluğu 2 cm olan küpün yüzey alanı kaç santimetrekaredir?
5.
Soru 5 )Metrekaresi 12 liraya satılan kumaştan, bir kenarının uzunluğu 2 metre olan kare şeklinde bir parça almak isteyen birisi kaç lira öder?
6.
Soru 6 )Taban yarıçapının uzunluğu 4 cm ve yüksekliği 5 cm olan bir silindirin yanal yüzeyi kâğıtla kaplanacaktır.
Bunun için en az kaç santimetrekare kâğıt kullanılır? (r yerine 3 alınız.)
7.
Soru 7 )Boyutları 4 m, 6 m ve 8 m olan dikdörtgenler prizması şeklindeki bir kutunun içerisine ayrıtlarından birinin uzunluğu 2 m olan küp şeklindeki kutulardan en çok kaç tane yerleştirilebilir?
8.
Soru 8 )Taban ayrıtlarından birinin uzunluğu 5 cm ve yüksekliği 10 cm olan kare dik prizmanın hacmi kaç santimetreküptür?
9.
Soru 9 )Yarıçapının uzunluğu 3 cm olan kürenin hacmi kaç santimetreküptür?
10.
Soru 10 )Dikdörtgenler prizmasının kaç tane yüzü vardır?
11.
Soru 11 )
Yukarıdaki grafikte K, L, M ve N şehirlerinin nüfusları verilmiştir.
Grafiğe göre bu şehirlerden nüfusu en çok olan hangisidir?
12.
Soru 13 )
Yukarıdaki dairesel grafikte bir kırtasiyedeki A, B ve C marka kalemlerin bir haftalık satış miktarlarının dağılımı verilmiştir.
Grafiğe göre bir haftada satılan toplam 72 kalemin kaç tanesi C marka kalemdir?
13.
Soru 15 )Bir madeni para havaya atıldığında üst yüze tura gelme olasılığı kaçtır?
14.
Soru 16 )İki zar birlikte atıldığında üst yüze gelen sayıların farklı olma olasılığı kaçtır?
15.
Soru 17 )Bir torbada renkleri dışında aynı özelliklere sahip 4 beyaz, 6 kırmızı top vardır.
Bu torbadan rastgele çekilen bir topun beyaz renkte olma olasılığı kaçtır?
16.
Soru 18 )Farklı boylardaki üç kişi yan yana dizildiğinde boyu en uzun olan kişinin ortada bulunma olasılığı kaçtır?
17.
Soru 20 )Bir olayın olma olasılığı en çok kaçtır?

AÖL Seçmeli Matematik 2 çıkmış sorular

Açık Öğretim Seçmeli Matematik 2 dersinden 2018 yılı çıkmış sınav sorularından oluşan online testimizi çözebilirsiniz. Bu testimiz de 20 adet soru bulunuyor bu sorulardan öğrenci arkadaşlar en az 9 adet soruya doğru cevap vermesi gerekir. 9 soru altında doğru cevap veren öğrencilerde bu dersten başarısız olurlar. Ayrıca Seçmeli Matematik 2 dersine ait tüm dönem çıkmış sorulara ulaşabilirsiniz. Diğer Seçmeli Matematik 2 dersine ulaşabilmek için kategoriler kısmından Seçmeli Matematik 2 kategorisine girerek açılan sayfada aol Seçmeli Matematik 2 dersinin tüm diğer dönem ve yıllara ait soruları online test olarak açabilirsiniz. 2018 yılının 1. dönem sınav sorularından oluşan açık lise online test çöz olarak çözebilirsiniz. Sınav sorularında herhangi bir hata olduğu düşünüyorsanız alt kısımda yer alan Yorum alanında bize bildirmeniz halinde sınav üzerinde hatalı soru düzeltilecektir.
aol çıkmış sorular sitesi en geniş sınav arşivinden oluşuyor. Binlerce öğrenci açık lise Seçmeli Matematik 2 çıkmış sorularsayfasından yeni müfredat üzerinden hazırlanmış soruları çözebilirsiniz. 2018 yılınınaöl Seçmeli Matematik 2 çıkmış sorular içerisinde yukarıda belirttiğimiz üzere en az 9 tanesini doğru yapmalısınız.açık lise Seçmeli Matematik 2 sınav soruları en günceller sorulara yer verilerek açık lise okumakta olan öğrencilere daha iyi bir çalışma imkanı sağlıyor. Bir çok öğrenci açık öğretim lisesi Seçmeli Matematik 2 çıkmış sorular test çözerek bu dersten başarılı oluyorlar. Çıkmış sınav sorularına çalışarak başarılı olan binlerce öğrenci vardır.